12.06.2019 | Exkurze do Vídně

Dne 4. 6. 2019 jsme navštívili Vídeň. Odjížděli jsme v 6.00 ráno od školy. Jel s námi příjemný pan řidič a paní průvodkyně. Navštívili jsme mnoho památek. Například Hundertwasser - zajímavý barevný obytný dům, který je jedním z nejznámějších děl architekta, malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera.

V centru Heldenplatz, Hoffburg, Švýcarský dvůr, Náměstí Josefa II., Augustiánský kostel, kde jsou uložena srdce Habsburků, Španělskou jezdeckou školu a Stahlburg - kde jsou ustájeni Lipicáni. Prošli jsme Kohlmarkt, Graben a prohlédli si Štěpánský dóm. Následovala asi hodinová přestávka, kdy jsme se rozešli po centru města za občerstvením a nákupy.

Prohlídka pokračovala přes hlavní Korutanskou třídu a Kaisergruft , Albertinu, Operu, Burggarten se Smetterling Haus. Nejvíce se nám však líbil zábavní park Prater, kde jsme strávili asi 2 hodiny. Vstup do parku je zdarma a platí se jen jednotlivé atrakce. Ceny se pohybují od 2€ až do 15€.

Bylo strašné horko. Asi jsme utratili spoustu peněz, ale všechno si moc užili. Na závěr pobytu v Prateru jsme se šli na vodní atrakci trochu zchladit a vrátili jsme se celí promáčení. Vyzkoušeli jsme i volný pád, kdy zdviží vyjedete do výšky dvou set metrů a stoosmdesátikilometrovou rychlostí pak padáte dolů. Byli jsme i na horské dráze a pro změnu jeli dolů hlavou. Dobrým zážitkem byl i hororový dům, fakt „psycho dům". Stál za to. I dětský dům byl super! Od Pratru jsme odjížděli v 17.00 hodin a na Vsetíně byli ve 21.00. Všechno jsme si užili. Vyšlo nám krásné počasí a doufáme, že pojedeme i příští rok.

Michala Škrobáková, Nikol Křupalová, žákyně 8.B

Zde se můžete podívat na několik dalších fotografií.