05.06.2019 | SUPERSTAR 2019

V úterý 28. května 2019 se v malém sále DK Vsetín konal 5. ročník okresní pěvecké soutěže žáků základních škol a víceletých gymnázií - SUPERSTAR 2019. Tuto akci jako vždy připravila organizátorka projektu Zuzana Pavlůsková pod záštitou DK Vsetín a Města Vsetín. Soutěž pořádala naše škola, na které probíhá ve školním formátu každoročně již 13 let. Spolupořadatelem byla i v letošním roce ZŠ Mikulůvka. Do projektu se zapojilo deset škol - vsetínské Trávníky, Luh, Ohrada, Rokytnice, Sychrov, a také Mikulůvka, Valašská Polanka, Horní Lideč, Halenkov a Masarykovo gymnázium Vsetín.

Stejně jako vloni bylo klání rozděleno do dvou kategorií: 1.stupeň se 7 soutěžícími a 2. stupeň s 10 zpěváky. Program moderovala nově Iveta Bačkovská - absolventka Kostka školy v oboru žurnalistiky a médií, která soutěžícím dodávala energii a odvahu. Letos o těch nejlepších zpěvácích rozhodovala porota, ve které zasedla muzikantka Hana Škarpová, dále Věra Vondráčková - zpěvačka, herec divadla Lidový dům Vsetín Petr Filgas a Martin Filák - zpěvák a kytarista.

Ocenění žáci z 1. stupně

Porota měla těžké rozhodování, protože výkony všech zpěváků byly velmi vyrovnané a opravdu báječné. A jak to nakonec vše dopadlo?

l. kategorie (1. stupeň)
1. místo - Jiří Kašpar (5. tř.), ZŠ Luh - Love of my Life (Queen)
2. místo - Klára Zádrapová (5. tř.), ZŠ Ohrada - Co zbývá nám (muzikál Antoinetta)
3. místo - Eliška Novosádová (4. tř.), ZŠ Trávníky - Na bieleho kona (Kristína)
Cena poroty - Veronika Dančáková (5. tř.), ZŠ Trávníky - Šňůry (Kryštof)

ll. kategorie (2. stupeň):
1. místo - Tereza Kašparová (7. tř.), ZŠ Luh - Espectation (Lauren Jauregui)
2. místo - Kristýna Vidlářová (9. tř.), ZŠ Halenkov - Million Reasons (Lady GaGa)
3. místo - Terezie Barvová (7. tř.), ZŠ Rokytnice - Warrior (Demi Lovato)
Cena poroty - Patricie Bařinková (7. tř.), ZŠ Horní Lideč - Ve dvou (Monika Bagárová)

Ocenění žáci z 2. stupně

Všichni soutěžící byli odměněni účastnickými listy, sladkostmi a ozdobnými připínacími plackami s logem soutěže. Pro umístěné byly stejně jako v předchozích ročnících přichystány hodnotné ceny - zlaté, stříbrné a bronzové trofeje a dárkové koše.

O všechny soutěžící se opět vzorně staraly paní učitelky Iva Kašparová z partnerské školy a Sabina Ottová z naší školy. Velký dík patří v neposlední řade paní Lochnerové - mamince naší bývalé žákyně - ta se postarala o upečení 100 nádherných muffinek , které rozhodně přišly vhod. Celé odpoledne bylo moc příjemné, atmosféra jako vždy bezvadná, rodiče spokojeni. Už teď se těšíme na další - již šestý ročník pěvecké soutěže. Děkuji všem!

Zuzana Pavlůsková, organizátorka soutěže

Zde se můžete podívat na další fotografie.