Aktuality

 
15.04.2019 | BiO: J. Příhoda na skvělém 2. místě v okrese
 

   Ve středu 10. dubna se v prostorách Gymnázia F. Palackého ve Valašském Meziříčí konalo okresní kolo již 53. ročníku Biologické olympiády kategorie D, která byla určena pro žáky 6. - 7. ročníků základních škol a víceletých gymnázií. Soutěž sestávala z několika částí: praktického vstupního úkolu, teoretického testu znalostí, poznávání přírodnin a laboratorní práce. Letošním tématem byl „Příjem a výdej látek".

   Naši školu reprezentovali žáci Jaromír Příhoda (7.A), Zuzana Pazderová (7.B) a Petra Mrázková (6.B) - viz foto. V konkurenci 28 nadějných biologů si vedl nejlépe Jaromír Příhoda, který po vítězství v soutěži Poznej a chraň z minulého týdne obsadil skvělé druhé místo a postupuje do krajského kola, které se bude konat 24. května ve Zlíně. Děkujeme za výbornou přípravu a reprezentaci naší školy, Jarkovi gratulujeme k stříbrné příčce a přejeme podobný úspěch i v krajském kole!

RNDr. Eva Radová, předsedkyně PK přírodopisu