08.03.2019 | Čtenářský klub v projektu Záložka do knihy spojuje

Na přelomu září a října jsme se se čtenářským klubem zapojili do 9. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice, který organizovala Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica.

Projekt spočíval vtom, že si žáci vybraných partnerských škol z České a Slovenské republiky vymění vyrobené záložky do knih. Nám byla přidělena Základní škola při léčebno-výchovném sanatoriu v Nitře. V polovině října jsme partnerské škole zaslali balíček se záložkami, které jsme vyráběli v kroužku i doma. Přibalili jsme i pexeso, knihu o Vsetínu a sbírku vítězných prací soutěže O poklad strýca Juráša, to vše nám věnovala Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat paní ředitelce PhDr. Heleně Gajduškové.

Po podzimních prázdninách na nás ve škole čekal překvapující balíček nejen s krásnými záložkami, ale i s výrobky dětí a knihou o Nitře. Projekt nám dal nové kamarády na Slovensku, krásné záložky a příjemné zážitky. Náš společný projekt vyhrál soutěž SAKACIK 2018 "Cena Slovenskej Asociace Kniznic za Aktivnu CInnost Kniznice".

Mgr. Veronika Kovářová, třídní učitelka 2.B