29.11.2018 | Florbalová liga starších žáků - 2. kolo

Dne 19. 11. 2018 pokračovalo v hale Na Lapači již druhé kolo florbalové ligy starších žáků o pohár Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko. Jelikož se první kolo našim žákům vůbec nepovedlo a nezískali ani bod, hledala se motivace pro kolo druhé velice lehce. Žáci byli odhodlaní získat co nejvíce bodů a odlepit se tak od chvostu tabulky.

Hned první zápas proti ZŠ Hovězí náš výběr vyhrál 3:0 a získal vůbec první body v letošním ročníku. Zápas to ovšem nebyl vůbec lehký, jelikož celý první poločas se tým sehrával. Rozhodnout proto musel až poločas druhý, který vyšel skvěle.

Ve druhém zápase se proti nám postavil soupeř z Horní Lidče. Již po krátké chvíli byl stav 1:0 pro náš tým. V další fázi hry se však nepodařilo proměnit několik vyložených šancí, a tak soupeř udeřil. Dvě branky v naší síti přehouply vedení na stranu soupeře. V poslední minutě došlo v našem týmu k odvolání brankáře. Snahou bylo v početní výhodě docílit alespoň vyrovnávací branky. Devět vteřin před koncem se po rychlé akci podařilo vstřelit kýženou branku, a tak po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 2:2.

Náš letošní florbalový tým

Ve třetím zápase nás potkal soupeř ze Sychrova. Od první minuty byl náš tým o něco horší, a ani branky na konci utkání nepomohly k lepšímu výsledku než 4:2 pro soupeře.

V posledním utkání proti týmu z Hošťálkové jsme vsadili na zkušenost v základní formaci. Tato volba se ukázala jako správná. Od první minuty jsme drželi otěže zápasu na naší straně, a tak výsledný stav po závěrečném hvizdu rozhodčího byl 5:1 v náš prospěch.

Výsledných 7 bodů za dvě výhry a jednu remízu lze brát jako slušný reparát za první turnaj, i když je pravdou, že remíza proti Horní Lidči byla spíše zklamáním. V současné době naše škola okupuje šesté místo z osmičlenné skupiny, ovšem pomalu se začínáme přibližovat vyšším příčkám. Doufáme, že další dvě kola, která se odehrají ve druhém pololetí, budou nejméně stejně tak úspěšná, jako byla zde.

Bc. Tomáš Buček, učitel TV a vedoucí družstva

Zde se můžete podívat na výsledky zápasů a tabulku po 2. kole.