28.11.2018 | Školní kolo Dějepisné olympiády: Vítězem L. Řehoř

Každoročně se naše škola účastní Dějepisné olympiády, kterou vyhlašuje pražský Národní institut pro další vzdělávání. Témata se obměňují, takže někomu mohou jednotlivé ročníky připadat různě obtížné. Letošní 48. ročník se nesl v duchu cestování: „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". Chtělo to rozhled, zeměpisné znalosti i kus logického uvažování, aby mohli vybraní účastníci olympiády obstát.

Deváťáci byli tradičně ve výhodě, přece jen mají probráno více, než osmáci. Nešlo ale jen o to, kdo bude nejlepší a postoupí do okresního kola, ale i o sbírání zkušeností. Zatímco výborný výsledek osmáků je vždy spíše bonusem navíc, u starších soutěžících se už něco očekává. Z 23 žáků se v první desítce ocitli právě deváťáci, z nichž nejlepší výsledek (a vynikající) měl Luboš Řehoř z IX. C (56 bodů ze 70), na paty mu šlapali Doris Bubelová z IX. B (54 bodů) a Dominik Markytán z IX. A (52 bodů). Nelze také nezmínit výborné umístění dvou osmáků, Vítězslava Plandora z VIII. A a Gabriela Kamase z VIII. B, kteří skončili v celkovém pořadí na 11. a 12. místě.

Do okresního kola, které proběhne na vsetínském zámku 15. ledna 2019, se vypraví naši školu reprezentovat Luboš Řehoř. Budeme mu držet palce, ať se mu daří stejně dobře jako v kole základním!

Mgr. Věra Geržová, Mgr. Andrea Chrobáková Lněničková, Ph.D., garanti dějepisné olympiády