08.11.2018 | Osmáci na exkurzi ekofarmy

V pondělí 5. 11. 2018 se všichni žáci osmých tříd zúčastnili druhé části projektu „Pomozte zachránit farmáře", jehož první část již byla v měsíci říjnu realizována formou besedy na naší škole. Vydali se do Hážovic u Rožnova pod Radhoštěm, kde na místní ekofarmě „Zerlina" chovají ovce a kozy pro maso a mléko, které je v podmínkách zdejší valašské přírody produkováno v kvalitě, která splňuje certifikaci bioproduktů.

Žáci si tak mohli prohlédnout areál rodinné farmy, vychutnat atmosféru stáje, dozvědět se mnoho zajímavého o chovu těchto malých hospodářských zvířat, zkusit podojit kozu, zjistit, co obnáší práce farmáře, odhalit specifika ekologického hospodaření, a také ochutnat místní vyprodukované mléčné i masné ekovýrobky. Exkurze byla zaměřená také na to, aby se děti seznámily s možnostmi volby své další profesní orientace, a to na agrární a potravinářské obory, které přináší v dnešní době dobré možnosti na trhu práce.

Děti snad také pochopily a zjistily, že práce v zemědělství je důležitou složkou lidské činnosti, může pro ně být i zajímavá a dost možná, že exkurze v některých z nich zažehla myšlenku stát se jednou farmářem. Vždyť otázka obživy lidstva bude stále aktuální a zcela jistě i nadále prioritní pro všechny stávající i příchozí generace.

RNDr. Eva Radová, koordinátorka EVVO

Zde se můžete podívat na fotografie.