13.04.2018 | Úspěch žákyň v literární soutěži

Literární části soutěže PO očima dětí a mládeže 2018 (s podtitulem Vodní zdroje pro hašení požárů) se zúčastnili žáci dvou tříd 7. ročníku naší školy. Pořadatelem soutěže bylo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Pouze tři nejlepší práce základního kola mohly postoupit do okresního kola soutěže. Výběr nebyl jednoduchý.

V základním kole soutěže, které se uskutečnilo 20. března, se nejlépe umístili tito žáci: Jaroslav Kotrla (7.C), Karolína Koutná (7.C) a Michalea Škrobáková (7.B). Práce těchto žáků postoupily do dalšího kola.

Dne 5. dubna proběhlo okresní kolo soutěže. V okresním kole jsme získali dvě krásná umístění na stupních vítězů. Celkovou vítězkou se stala a 1. místo získala Michaela Škrobáková ze 7.B (na fotu vpravo) a na 3. místě skončila Karolína Koutná ze třídy 7.C (na fotu vlevo). Máme radost z úspěchu děvčat a vítězům srdečně blahopřejeme.

Mgr. Zora Žárská, učitelka českého jazyka