Aktuality

 
10.04.2018 | Studijně poznávací zájezd do Anglie
 

   Ráno 25. března jsme v 9:00 vyráželi autobusem na poznávací zájezd do Anglie. Po dlouhé noční cestě jsme přijeli do přístavu v Calais. Eurotunelem jsme za půl hodiny byli z Francie v Anglii. Následovala cesta do přímořského letoviska Brighton. Z autobusu jsme se všichni vyhrnuli k moři. Potom jsme navštívili Sea Life Centre - podmořské akvárium. Nejvíce mě zaujala 76 roků stará želva a rybičky „Nemo". Na Brighton Pier jsme nemohli vynechat hry na automatech. Po prohlídce Royal Pavilion jsme si odpočinuli v zahradách a historickým centrem jsme se dostali k věži British Airways i360. Z rozhledny o výšce 162 m byl nádherný výhled na celý Brighton a daleko na moře. K večeru jsme byli ubytováni u rodin.

   Třetí den započal výletem do Chichesteru, kde jsme si prohlédli katedrálu a následovala cesta do Weald & Downland Open Air Museum. Nejzajímavější byl vodní mlýn, který je pořád funkční. Odpoledne jsme odjeli do přímořského města Portsmouth. Je to významný námořní přístav, který slouží k odpočinku mnoha slavných lodí a je základnou královského loďstva. Prošli jsme se po lodi Victory admirála Nelsona a pak jsme se lodí projeli po přístavu. Den končil večeří u rodin.

   Čtvrtý den následovala cesta do Londýna. U O2 Arény jsme nastoupili na loď a plavbou po řece Temži jsme měli možnost si prohlédnout známé památky Londýna. První zastávka byla k opravovanému Big Benu, cesta pokračovala do St. James Parku, odkud byl vidět Buckinghamský palác. Na Trafalgar Square jsme se před deštem ukryli v National Gallery. Cestou přes China Town a přes Hungerford Bridge jsme se dostali k London Eye. Zajímavá byla návštěva 4D kina, kde jsme měli možnost vidět Londýn z pohledu holubice. Opět jsme nasedli na loď a dopluli k Tower of London. Po venkovní prohlídce Toweru a Tower Bridge nás loď odvezla k začátku naší cesty Londýnem a následovala dlouhá cesta autobusem domů.

Martin Malčík, třída 8.C

Naše cestování si můžete prohlédnout zde na fotografiích.