10.04.2017 | Žonglérské dílny sklidily úspěch

V pátek 7. 4. za námi přijel pan Jiří Sadila se svými žonglérskými dílnami. Celý program se odehrával v tělocvičně, kde se postupně vystřídaly třídy 5.C, 5.A, 4.C a 3.B. Pan Sadila žákům představil všechny pomůcky, jako např. diabola, talíře, kužely, kruhy, šátky, flowersticky, šlapadla, pedala, jednokola, žonglérské míčky, poggo-stick, trubky, kendamo a minikolo...

Vysvětlil jim a také předvedl, jak s jednotlivými pomůckami zacházet, upozornil na potřebu spolupráce s ostatními v případě výběru balanční disciplíny a pak už se žáci rozprchli po celé tělocvičně. Každý se chopil, případně nastoupil, či nasedl na zvolené náčiní a začal trénink rovnováhy, koncentrace. Tělocvična se rázem proměnila v cirkus :-). Všichni se celou hodinu bavili, střídali jednotlivá stanoviště, půjčovali si minikolo, které mělo obrovský úspěch, vzájemně si dělali oporu při jízdě na šlapadlech, či na jednokole a s nadšením předváděli, co se kdo naučil... Všude kam se člověk podíval, viděl úsměv a nadšení :-).

A co na to žáci? „Žonglérské dílny byly super a určitě bych je chtěla zopakovat." „ŽD byly dobré, strašně moc jsem si zahrál." „ŽD byly úžasné a moc mě nadchly." „ŽD byly super, hodně jsem se naučila a moc mě to bavilo." „Bylo to báječné, nešlo mi to s tou jednokolkou, bylo to docela těžké, vypadalo to lehké, ale bylo to docela těžké." „ŽD byly mega moc úžasné."

Mgr. Marie Mišáková, třídní učitelka 4.C